Claudio Spagna

Michał Zawartowski

Strefa kibica

Spagna: Kto żyje w sercach żywych, nigdy nie umrze

Każdy, kto przynajmniej raz odwiedził Półwysep Apeniński, zachwycił się jakimś przeżyciem lub spotkaniem. Pełno na tej ziemi pięknych miast, uliczek, a także pomników przypominających o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce w historii tego kraju, któremu na imię Italia. Pośród wielu z nich jest jeden, który swoim wyglądem zachęca, by choć na chwilę przy nim przystanąć, aby przeczytać komu jest poświęcony i co w tym miejscu stało się dokładnie 29 stycznia 1995 roku w Genui, stolicy regionu Liguria.
Frosinone Calcio

Kacper Staszczyszyn

Strefa kibica

Beniaminek na skraju: Frosinone walczy o ligowy byt

Po rewelacyjnym, jak na beniaminka, starcie sezonu, drużyna Frosinone znacząco obniżyła poziom. Czy uda im się utrzymać w Serie A, czy może zostaną zapamiętani po raz kolejny jako ogromne rozczarowanie, podzielając los Salernitany?
Daniele De Rossi

Kacper Staszczyszyn

Strefa kibica

Czy Daniele De Rossi to zbawca Romy?

Po niedawnym zwolnieniu José Mourinho Roma zaczęła grać jak z nut, a architektem tego sukcesu bez wątpienia jest niekwestionowana legenda tego klubu – Daniele De Rossi, który najpierw przybył jako zupełny outsider, a następnie zszokował praktycznie wszystkich. Giallorossi pod jego wodzą przypominają niemal doskonały organizm. Ale czy na pewno jest tak idealnie? Czy Roma pod wodzą Włocha nie posiada żadnych słabych punktów?
Genoa

Kacper Staszczyszyn

Strefa kibica

Jak Genoa wstaje z kolan

W obecnie trwającej kampanii włoskiej Serie A mamy do czynienia z wieloma nieoczekiwanymi wydarzeniami. Zaskakujące wszystkich na początku sezonu Frosinone, tragiczne Napoli, upadek Sassuolo, czy świetna Bolonia to tylko kilka przykładów takich niespodzianek, jednak mało kto zwraca uwagę na cichego bohatera wyrastającego na drugim planie w postaci dzielnie wojującej Genoi, a trzeba przyznać, że jest tutaj o czym mówić. 
Gudmundsson

Michał Robak

Strefa kibica

Albert Guðmundsson: Jeszcze lepsza “islandzka perła”

Śmiało można wręczyć mu berło drugiej najlepszej dziesiątki w lidze - koronę pierwszeństwa nosi rzymski cesarz, Paulo Dybala. W Genoi nikt nie może się z nim równać, to jego gwiazda błyszczy najjaśniej, ale na boisku pracuje ciężej niż niejeden pomocnik. Już zdążył zostać najbardziej bramkostrzelnym Islandczykiem we Włoszech, choć wcale nie jest pionierem. Nie jest tam nawet pierwszym Albertem Guðmundssonem.
Massimiliano Allegri

Kacper Staszczyszyn

Strefa kibica

Czy Allegri musi wylecieć?

Massimiliano Allegri jest jednym z najlepszych włoskich trenerów w historii, co potwierdza przebita bariera tysiąca zdobytych punktów na poziomie Serie A. Można nie być entuzjastą stylu, który preferuje szkoleniowiec z Livorno, i w jaki prowadzi swoje zespoły; jednak nie podlega wątpliwościom, że jego ikoniczny status ma znaczenie zarówno dla piłki włoskiej, jak i międzynarodowej. Pomimo niepodważalnych umiejętności, ostatnio można usłyszeć plotki o możliwym przedwczesnym zakończeniu współpracy z nim przez Juventus. W takich okolicznościach nasuwa się pytanie: czy rzeczywiście jest to najlepszy pomysł?
Gianni Rivera

Łukasz Stachowiak

Magazyn wspomnień, Strefa kibica

Gianni Rivera: Fantasista z epoki catenaccio

Gianni Rivera. Jego historia z pozoru jest nudna. To nie opowieść o wzlotach i upadkach, skandalach i dramatach. To historia skazanego na sukces

Kuba Machowina

Strefa kibica, Magazyn wspomnień

Matthäus, Brehme, Klinsmann: Trzej muszkieterowie Trapattoniego

Matthäus, Brehme, Klinsmann. „Było ich trzech, każdy z nich inna krew, ale jeden przyświecał im cel...” - podbić Mediolan oraz Italię.

Kacper Staszczyszyn

Strefa kibica

Czy młodzież uczyni Juventus znów wielkim?

W obecnej kadrze drużyny z Turynu znajduje się wielu młodych i perspektywicznych piłkarzy, niektórzy z nich na dobre wpisali się do pierwszego zespołu, inni dalej walczą o pierwszy skład, a niektórzy próbują dowieść swojej wartości i jak najlepiej wykorzystać nadarzające się okazje.
Milan vs Inter

Kamil Gmur

Strefa kibica

Dlaczego to Inter zagra w finale Ligi Mistrzów

W mojej opinii, zespół nerazzurrich jest gotowy, by znaleźć się w wielkim finale. Inzaghi i spółka posiadają niemal wszystkie karty w swoich rękach. Dlatego postrzegam tę drużynę za murowanego kandydata do awansu.