Napisz artykuł

Strefa Kibica to miejsce przeznaczone specjalnie dla Was.

Podziel się z nami swoją twórczością!

Dobrze wiemy, że wśród Was, tworzących naszą społeczność pasjonatów, znajdziemy wielu twórców, uważnych obserwatorów, geniuszy dziennikarskiego pióra, a czasem po prostu zapalonych fanów calcio.
Masz przemyślenia i chcesz się nimi podzielić z naszymi czytelnikami? Przeanalizowałeś profil któregoś z zawodników Serie A i uważasz, że zainteresujesz innych swoimi obserwacjami? A może masz pełne emocji kibicowskie wspomnienia, którymi chcesz zarazić innych tifosich? W takim razie ta sekcja jest miejscem dla Ciebie. Twórz ją razem z nami!

Patronite
|
9 min

Jak Genoa wstaje z kolan

W obecnie trwającej kampanii włoskiej Serie A mamy do czynienia z wieloma nieoczekiwanymi wydarzeniami. Zaskakujące wszystkich na początku sezonu Frosinone, tragiczne Napoli, upadek Sassuolo, czy świetna Bolonia to tylko kilka przykładów takich niespodzianek, jednak mało kto zwraca uwagę na cichego bohatera wyrastającego na drugim planie w postaci dzielnie wojującej Genoi, a trzeba przyznać, że jest tutaj o czym mówić. 

|
6 min

Albert Guðmundsson: Jeszcze lepsza “islandzka perła”

Śmiało można wręczyć mu berło drugiej najlepszej dziesiątki w lidze – koronę pierwszeństwa nosi rzymski cesarz, Paulo Dybala. W Genoi nikt nie może się z nim równać, to jego gwiazda błyszczy najjaśniej, ale na boisku pracuje ciężej niż niejeden pomocnik. Już zdążył zostać najbardziej bramkostrzelnym Islandczykiem we Włoszech, choć wcale nie jest pionierem. Nie jest tam nawet pierwszym Albertem Guðmundssonem.

|
13 min

Czy Allegri musi wylecieć?

Massimiliano Allegri jest jednym z najlepszych włoskich trenerów w historii, co potwierdza przebita bariera tysiąca zdobytych punktów na poziomie Serie A. Można nie być entuzjastą stylu, który preferuje szkoleniowiec z Livorno, i w jaki prowadzi swoje zespoły; jednak nie podlega wątpliwościom, że jego ikoniczny status ma znaczenie zarówno dla piłki włoskiej, jak i międzynarodowej. Pomimo niepodważalnych umiejętności, ostatnio można usłyszeć plotki o możliwym przedwczesnym zakończeniu współpracy z nim przez Juventus. W takich okolicznościach nasuwa się pytanie: czy rzeczywiście jest to najlepszy pomysł?

BuyCoffee.to
1 2 4