Hellas Verona

Analiza problemów Hellas Verona

Nowy trener

Kandydatem numerem jeden do objęcia drużyny był Diego Lopez, który obecnie przebywa na bezrobociu. Prezydent klubu ostatecznie nie porozumiał się z Hiszpanem i zaczął rozglądać się za innym szkoleniowcem. W międzyczasie kontaktowano się z Aurelio Andreazzolim, jednak nie był chętny do powrotu na ławkę trenerską. Mauruzio Setti z zarządem miał poważny ból głowy w tym tygodniu.

Dość zaskakującą informacją podzielił się we wtorek Gianluca Di Marzio. Włoski dziennikarz poinformował, że klub prowadzi zaawansowane rozmowy z… Salvatore Bocchettim. Kto nie śledził tego zawodnika w ostatnim roku, to mógł się mocno zdziwić. Włoch ubiegłego lata zawiesił buty na kołku i zajął się karierą trenerską. Do tej pory prowadził młodzieżowy zespół Hellasu Verona i raczej nie myślał, że tak szybko podejmie się pracy w Serie A. Nawet w rozgrywkach Primavery jego zespół nie wyróżniał się, ponieważ w siedmiu meczach odnieśli tylko jedno zwycięstwo.

Salvatore Bocchetti jeszcze nie ukończył kursu UEFA i nie ma licencji trenerskiej. Jednak w ostatnich latach zdarzały się podobne przypadki, chociażby Thiago Motty w Genoi. Dla nowego szkoleniowca gialloblu to prawdziwe wyzwanie. Włoch ma na karku dopiero 35 lat i jest jednym z młodszych trenerów, który kiedykolwiek objął zespół w Serie A.

Hellas Verona w najbliższym meczu zmierzy się z Milanem i będzie to pierwszy poważny sprawdzian dla Bocchettiego. Były piłkarz w przeszłości reprezentował barwy obu klubów. Na boisku był twardym walczakiem, więc na pewno nie wymięknie w swoim pierwszym meczu na ławce trenerskiej. Z pewnością chciałby pójść śladami Igora Tudora, który w debiucie pokonał w pięknym stylu Romę, ale dziś sytuacja w Veronie jest zdecydowanie inna i nie wymaga się od 35-latka cudów.

Klub ze Stadio Marcantonio Bentegodi jest w dołku i nie przypadkowo osoby typują ich do spadku z Serie A. Hellas postawił na żółtodzioba, który ma za zadanie podnieść zespół z kryzysu. Poprzednie lata udowodniły nam, że nigdy nie można skreślać tej drużyny. Zobaczymy, na którym miejscu ostatecznie zakończą obecny sezon i jak długo w Weronie będzie pracował Salvatore Bocchetti.

Strony: 1 2

Udostępnij ten tekst:

Powiadom
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze