Przegląd włoskiej prasy

włoskie jedynki

Pierwsze strony dzienników sportowych: Tuttosport, Corriere dello Sport, Gazzetta dello Sport oraz Quotidiano Sportivo. Sprawdź, o czym będzie głośno dziś we Włoszech. Oto dzisiejsza włoska prasa sportowa.

▫️▪️ 📰 TUTTOSPORT: Szaleństwo Milanu! Ale Inter nie składa broni ▪️▫️

📌 Lazio pokonane w 92. minucie: Theo Hernandez pieczętuje fantastyczny 2020 rok w wykonaniu rossonerich, niepokonanych i wciąż na fotelu lidera.
📌 Neazzurri, z siódmym zwycięstwem z rzędu, pozostają w czołówce.
📌 Kapitan CR7. Ronaldo wstrząsa Juventusem, mającym już 10 punktów straty do Milanu. „Nasz występ w meczu z Fiorentiną i rezultat są nie do zaakceptowania”. Coraz więcej kibiców chciałoby, żeby Portugalczyk przejął opaskę kapitana.
📌 Tymczasem Buffon i Bonucci przepraszają tifosich za porażkę z violą.
📌 Toro, wyrzuciliście w błoto 23 punkty! Kolejna rimonta w Neapolu, po prowadzeniu dzięki bramce Izzo. Drużyna granata ostatnia w tabeli w pojedynkę, mimo to Giampaolo zostaje w klubie.
📌 Dea, co za marnotrastwo w Bolonii.
📌 Świetny debiut Ballardiniego.

▫️▪️ 📰 CORRIERE DELLO SPORT: Rządzi Mediolan ▪️▫️

📌 Pioli pokonuje Lazio 3:2, Conte wygrywa w Weronie 2:1 i umacnia się na drugim miejscu. Milan w ostatniej chwili, Inter na siłę: kluby zamykają 2020 rok uderzeniem.
📌 Hernandez świętuje, Inzaghi żałuje.
📌 Lautaro i Skriniar podpisują się pod siódmym zwycięstwem z rzędu.
📌 Roma na podium: giallorossi pokonują Cagliari 3:1, Fonseca w strefie premiowanej udziałem w Lidze Mistrzów. Joao Pedro odpowiada na bramkę Veretout, ale Dżeko i Mancini przesądzają o wyniku meczu.
📌 Ratownik Insigne. Kiedy wydawało się, że to już koniec, piękna bramka kapitana Napoli daje Gattuso remis 1:1 z Toro, które prowadziło po strzale Izzo.

▫️▪️ 📰 GAZZETTA DELLO SPORT: Derby o scudetto ▪️▫️

📌 Milan: Theo pokonuje Lazio w 92. minucie. Święta w fotelu lidera i z punktem przewagi nad Interem. Szalone świętowanie rossonerich.
📌 Inter: Lautaro daje znak do walki, Skriniar prezentuje nerazzurrim w Weronie siódme zwycięstwo z rzędu w lidze.
📌 CR7 w Dubaju. Wściekły Ronaldo na wolnym. Od poniedziałku po testach na obecność koronawirusa będzie mógł trenować z klubem, bez konieczności kwarantanny.
📌 Walczące Toro: cenny punkt na San Paolo. Insigne doprowadza do wyrównania dopiero w doliczonym czasie gry.

▫️▪️ 📰 QUOTIDIANO SPORTIVO: Mediolan: huśtawka po scudetto ▪️▫️

📌 Inter wygrywa 2:1 w Weronie, ale Diabeł pozostaje z przodu (3:2 z Lazio).
📌 Wywiad z Di Canio: „Opowiem wam o boxing day. Juve-Pogba: to dobry interes dla obu stron”.
📌 Roma coraz wyżej. Z Mancinim i Dżeko giallorossi pokonują Cagliari.
📌 Napoli po raz kolejny się zatrzymuje: 1:1 w w ostatniej chwili z Torino.
📌 Marnotrawstwo Atalanty: Dea skarcona przez Bolognę (2:2).

🗄 Włoska prasa sportowa: archiwum