Przegląd włoskiej prasy

włoskie jedynki

Pierwsze strony dzienników sportowych: Tuttosport, Corriere dello Sport, Gazzetta dello Sport oraz Quotidiano Sportivo. Sprawdź, o czym będzie głośno dziś we Włoszech. Oto dzisiejsza włoska prasa sportowa.

▫️▪️ 📰 TUTTOSPORT: Show violi, wściekłość Juve ▪️▫️

📌 Sensacyjna porażka Juventusu z Fiorentiną: 0:3. Cuadrado wyrzucony z boiska, bianconeri, grający przez ponad 70 minut w 10-tkę, protestują z powodu nieodgwizdanych dwóch rzutów karnych.
📌 Czarny wtorek: katastrofalny dzień dla Juve. Kolegium Gwarancyjne CONI anuluje werdykt sądu apelacyjnego: walkower z Napoli odwołany, przywrócony punkt dla azzurrich. Teraz problemem staje się znalezienie daty na rozegranie meczu.
📌 Misja Milanu: zakończyć 2020 rok na fotelu lidera. Czas na pojedynek z Lazio. Pioli apeluje o ostatni wysiłek. Tonali i Rebić próbują wrócić do zdrowia, by móc zagrać.
📌 Inter: zwycięstwo w Weronie warte podwójnie. 7. sukces ligowy z rzędu dałby Conte więcej argumentów w dyskusji na temat mercato. „Zobaczymy, co będzie chciał zrobić klub”.
📌 Obudź się, Toro, jesteś ostatnie! W meczu z Napoli, drużyna granata, wyprzedzona w tabeli nawet przez Crotone, musi dać sygnał do walki również po to, by ocalić skórę Giampaolo.
📌 Atalanta w Bolonii powalczy o awans do strefy pucharowej.

▫️▪️ 📰 CORRIERE DELLO SPORT: Juve, co za policzki! ▪️▫️

📌 Podwójna porażka bianconerich w kilka godzin, pomiędzy Kolegium Gwarancyjnym CONI a Allianz Stadium: najpierw decyzja o tym, że mecz z Napoli musi zostać rozegrany, po czym upadek na własnym boisku w meczu z Fiorentiną. CONI anuluje walkower i oddaje punkt azzurrim.
📌 De Laurentiis usatysfakcjonowany: „Zawsze szanowaliśmy zasady”. Dwie możliwe daty rozegrania meczu: 13 i 20 stycznia.
📌 Pirlo: „To niewłaściwa decyzja, ze względu na inne kluby, poszkodowane przez COVID”.
📌 Conte, scudetto w dwóch ruchach. Dziś o 18:30 pojedynek z Hellasem w Weronie, następnie spotkanie z Zhangiem w sprawie mercato. „Zobaczymy, co będzie chciał zrobić klub”. Vidal w podstawie, Gagliardini poza składem.
📌 Ciro spróbuje zatrzymać Piolego: dziś mecz Milan-Lazio. Immobile (z Correą) może pomóc swoim oraz wszystkim rywalom rossonerich w walce o scudetto.
📌 Fonseca stawia na Pedro, by się zrehabilitować. Po porażce z Bergamo, tener wystawia do gry Hiszpana na mecz z Cagliari. Di Francesco wraca na „swój” stadion.

▫️▪️ 📰 GAZZETTA DELLO SPORT: Ciemna noc Juve ▪️▫️

📌 Czarny wtorek bianconerich: mistrzowie Włoch tracą sześć punktów w jeden dzień. Czołówka oddala się.
📌 Porażka z Fiorentiną. Pirlo krytykuje sędziego oraz decyzję CONI.
📌 Fiorentina z błyskiem i konkretem wygrywa na Allianz Stadium 3:0. Bianconeri, grający w 10-tkę po czerwonej kartce dla Cuadrado, powinni otrzymać przynajmniej jeden rzut karny. Trener: „Nie ma usprawiedliwienia dla tej porażki”.
📌 Mecz z Napoli zostanie rozegrany w maju. Kolegium Gwarancyjne CONI cofa decyzję o walkowerze i punkcie karnym dla azzurrich. De Laurentiis: „To właściwy wyrok”.
📌 Milan i Inter, próba ucieczki. Rossoneri i nerazzurri mają okazję odskoczyć rywalom. Pioli motywuje Calhanoglu na mecz z Lazio, Conte w Weronie powalczy z trójzębem o wyprzedzenie rywala.
📌 Uderzenie Crotone. Gattuso w natarciu, ale Torino nie może pozwolić sobie na dalsze błędy.

▫️▪️ 📰 QUOTIDIANO SPORTIVO: Trzy plaskacze, zero Juventusu ▪️▫️

📌 Juve pokonane przez Fiorentinę i wywrócone przez CONI: mecz z Napoli jednak do rozegrania.
📌 Inter gra o 18:30 z Hellasem w Weronie. Nerazzurri spróbują wyprzedzić Milan. Conte wstrząsa swoimi.
📌 Milan gra o 20:45 z Lazio. Ostatni sprint rossonerich z Leao w składzie, by zamknąć 2020 rok na fotelu lidera.
📌 Atalanta na Dall’Ara, po raz kolejny bez Gomeza. Gasperini rozważa wystawienie Ilicicia w podstawie.
📌 Uśmiech Monzy: Ascoli pokonane, Balo na trybunach.

🗄 Włoska prasa sportowa: archiwum

Brak komentarzy

Skomentuj treść

Przegląd włoskiej prasy
Juventus - Fiorentina

MENU

Powrót

Share to