Przegląd włoskiej prasy

włoskie jedynki

Pierwsze strony dzienników sportowych: Tuttosport, Corriere dello Sport, Gazzetta dello Sport oraz Quotidiano Sportivo. Sprawdź, o czym będzie głośno dziś we Włoszech. Oto dzisiejsza włoska prasa sportowa.

▫️▪️ 📰 TUTTOSPORT: Pojedynek na rekordy ▪️▫️

📌 Milan i Inter odpowiadają na zwycięstwo Juve i pozostają z przodu. Wyścig po scudetto pod znakiem napastników: Leao podpisuje się pod najszybciej strzelonym golem w Europie (6,76 sekundy), Lukaku z 35 bramkami w 46 meczach w 2020 roku, Ronaldo z monstrualnym rytmem: gol co 68 minut.
📌 Katastrofa bez końca: Toro w rozsypce. Poniżający remis z Bologną (po kolejnej rimoncie rywala) ratuje Giampaolo.
📌 Benevento pokonuje Genoę: oto i Ballardini!
📌 Atalanta pokonuje 4:1 Romę. Triumf Gaspa! Ciao Papu.

▫️▪️ 📰 CORRIERE DELLO SPORT: Speedy Milan ▪️▫️

📌 Rossoneri zachowują punkt przewagi nad wiceliderem – Pioli pokonuje Sassuolo 2:1. Leao z najszybciej strzelonym golem w historii Serie A: Portugalczykowi wystarcza 6,76 sekundy do zdobycia bramki. Pioli: „To był schemat przygotowany na treningach”.
📌 Conte pokonuje Spezię 2:1 najmocniejszym składem. „Jesteśmy już trochę zmęczeni”.
📌 Luksusowy Immobile: Napoli przepadło. Napastnik prowadzi Lazio do zwycięstwa 2:0. Wspaniały gol głową i świetna asysta Luisa Alberto na 2:0. Druga porażka z rzędu azzurrich, którzy tracą również Lozano.
📌 Mistrzowska lekcja Gaspa. Roma istnieje tylo w pierwszej połowie i przegrywa 1:4. Atalanta odwraca losy meczu po wejściu Ilicicia i Muriela – obaj wpisują się na listę strzelców. Kolejne bramki Zapaty i Gosensa. Fonseca: „W drugiej połowie byliśmy jak dzieci”.
📌 Malutkie Toro: tylko remis, ale do przodu z Giampaolo.
📌 Genoa: Maran za burtą, wraca Ballardini.

▫️▪️ 📰 GAZZETTA DELLO SPORT: Milan: błysk scudetto ▪️▫️

📌 Derby Mediolanu w czubie tabeli, tylko Juve dotrzymuje tempa.
📌 Błyskawiczna bramka Leao (6,76 sekundy, rekord w Europie) otwiera drogę do zwycięstwa Milanu z Sassuolo (2:1). Pioli: „To schemat, który często trenujemy”. Diabeł mocniejszy, gdy ma kłopoty: wciąż z punktem przewagi nad wiceliderem.
📌 Odpowiedź Interu: Hakimi z golem i Lukaku z rzutem karnym, jednak Inter nie zachwyca w meczu ze Spezią (2:1). Conte odzyskuje Sensiego i idzie na mercato. „Zobaczymy, kogo nam potrzeba”.
📌 Gasp, co za zaskoczenie: trener wstawia na boisko Ilicicia i powala Romę 4:1. Rozpoczyna się era po Papu Gomezie.
📌 Duet Immobile-Reina rozwala Napoli: Lazio w górę.

▫️▪️ 📰 QUOTIDIANO SPORTIVO: Rozpętać piekło w sześć sekund ▪️▫️

📌 Gol Leao po 7,67 sekundy: porażka Sassuolo, Milan wciąż liderem.
📌 Piękne, solidne i śmiercionośne: Pirlo zaczyna widzieć swoje Juve.
📌 Bezbłędny Lukaku utrzymuje Conte na punkt straty do lidera.
📌 Atalanta zalicza pokera bez Gomeza. La Dea odwraca losy meczu z Romą po golach Zapaty, Gosensa, Muriela i Ilicicia.

🗄 Włoska prasa sportowa: archiwum