Zygzakowa polemika, czyli nowe koszulki Interu

nowoczesny design czy pogwałcenie tradycji?

“Inter dzieli poirytowanych kibiców, ale marketing myśli globalnie” – komentuje koncept nowych koszulek nerazzurrich La Gazzetta dello Sport. Zygzakowa koszulka domowa oraz wyjazdówka w kratę, które zadebiutują już w końcówce obecnego sezonu, wywołały sporo zamieszania i emocji wśród kibiców Interu.

Koszulki Interu 2020/21. Projekt: FKD Design

Wydaje się, że kibice mediolańskiego klubu przeżywają podobne emocje, co fani bianconerich, kiedy ogłoszono, że z trykotów Juve znikają pasy. W imię globalizacji i poszukiwania nowych rynków, Inter decyduje się w nowym sezonie na wizualną rewolucję swojej koszulki domowej i wyjazdowej.

Gazzetta cytuje kilka krytycznych opinii na temat nowych trykotów Interu. “Cerata stołowa”, “koc piknikowy”, “plansza do gry w kółko i krzyżyk” oraz “koszulka Forresta Gumpa”. Nike z kolei broni konceptu i określa go “prawdziwie innowacyjną interpretacją typowego wyglądu koszulek klubowych”. Reprezentujący amerykańską firmę Scott Munson tłumaczy nowy kierunek chęcią “wyciągnięcia wyglądu koszulek ze schematów wyłącznie stadionowych” i skierowanie ich w stronę inspirowaną nowoczesnym designem, modą, architekturą i grafiką. Zygzak ma dodatkowo nawiązywać do motywu niebieskiego zaskrońca, będącego symbolem Interu. Oba wzory są formą postmodernistycznego ruchu Memphis, który ma korzenie w Mediolanie z lat 80.

Inter: zygzak w stylu Memphis
Nowy styl koszulek Interu nawiązuje do postmodernistycznego ruchu Memphis

Inter ma podobny, jeśli nie ten sam cel co Juventus: stać się marką globalną i dotrzeć na nowe rynki, dzięki którym mógłby zwiększyć swoje przychody. Jednym z narzędzi ku temu ma być skierowanie projektów koszulek meczowych w stronę streetwear. Decyzja ta pozostaje jednak mocno dyskutowaną wśród kibiców, ceniących tradycję klubową również w jej wizualnej sferze.

Zawodnicy nerazzurrich zadebiutują w nowych trykotach domowych jeszcze w tym sezonie. 28 lipca w meczu z Napoli zagrają w nowych domówkach, zaś w koszulkach wyjazdowych 2 sierpnia w Bergamo z Atalantą.

1 Komentarz

  1. Wojtek
    27 lipca 2020 at 21:37 — Odpowiedz

    No jak dla mnie wyglądają kozacko. Nie ma co się obrażać. Na przykład w USA biało czarne pasy juve kojarzą się z więziennymi łachmanami, więc rozumiem chęć zmiany. Uważam, że sporo osób może kupić koszulki Interu dlatego, że jest to zygzak a nie pasy, więc zawsze trochę więcej kasy na wypłąty.

Skomentuj treść

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przegląd włoskiej prasy
Przegląd włoskiej prasy

MENU

Powrót

Share to