Pierwsze strony dzienników sportowych: Tuttosport, Corriere dello Sport oraz Gazzetta dello Sport. Sprawdź, o czym będzie głośno dziś we Włoszech. Oto dzisiejsza włoska prasa sportowa.

▫️▪️ 📰 TUTTOSPORT: Bycze przebłyski ▪️▫️

◻️◼️ Juventus:
📌 Juve, przełom na lewej flance: bez Alexa Sandro, natychmiastowymi rozwiązaniami są De Sciglio, Danilo i Beruatto z drużyny U-23. Przyszłością Emerson: trwają negocjacje z Chelsea.

🇮🇹 Calcio:
📌 Drużyna Longo szybko zdobywa bramkę po strzale N’Koulou, następnie wyrównuje Kucka. Po przerwie Belotti nie wykorzystuje rzutu karnego oraz kilku dobrych okazji bramkowych. Powrót do zwycięstw po raz kolejny odłożony w czasie, ale drużyna granata przynajmniej przerwała serię sześciu porażek z rzędu.
📌 Dzisiaj Inter zagra bez Brozovicia z Sampą, zaś La Dea dla Bergamo z Sassuolo.
📌 Zmarł Mario Corso, boska lewa noga (1941-2020) Wielkiego Interu.

▫️▪️ 📰 CORRIERE DELLO SPORT: Odliczanie Conte ▪️▫️

🇮🇹 Calcio:
📌 Podekscytowany Antonio: dzisiaj o 21:45 jego Inter gra z Sampą. To pierwszy z pięciu etapów ponownego wzrostu nerazzurrich. Ambicje trenera podsyca korzystny kalendarz meczów: „W finale sezonu nie nakładamy na siebie ograniczeń”. Nie zagra jednak Brozović.
📌 Porażka Cagliari, nieudany debiut Zengi. Hellas Verona wygrywa 2:1.
📌 Toro-Parma 1:1. N’Koulou klęka w hołdzie Floydowi.
📌 Świat calcio stracił swojego lewonożnego poetę. W wieku 78 lat zmarł Mario Corso, który z Interem wygrał wszystko.

▫️▪️ 📰 GAZZETTA DELLO SPORT: Inter w pogoni za 13 ▪️▫️

📌 CR7 i Sarri nigdy wcześniej tak oddaleni jak teraz: do końcowego sprintu potrzeba jednak przełomu.

🇮🇹 Calcio:
📌 Dziś o 21:45 mecz Interu z Sampdorią z Sampdorią: nerazzurri nie mogą sobie już pozwolić na pomyłkę. Cel Conte: wygrać wszystkie mecze i móc marzyć o scudetto. W napadzie Lukaku-Lautaro, zabraknie jednak Brozovicia.
📌 Conte: „Jeśli wygramy, będziemy mieli sześć punktów straty. To nie jest przepaść.
📌 O 19:30 calcio wraca do Bergamo, miasta, które ucierpiało przez koronawirusa w największym stopniu.
📌 Pożegnanie z lewonożnym Mario Corso, który rozświetlał Wielki Inter.
📌 Żal Torino. N’Koulou z bramką dla Floyda, wyrównanie Parmy. Zaza i Belotti nie wykorzystują swoich szans.
📌 Rozpędzona Verona pokonuje Zengę i wyprzedza Milan na drodze do Europy.

🗄 Włoska prasa sportowa: archiwum