Liga Mistrzów 2019/20: Final 8 w Portugalii

rozstrzygnięcie sezonu 2019/20

Liga Mistrzów UEFA w sezonie 2019/20 zostanie dokończona w Portugalii, w oparciu o tryb „Final 8”, oznaczający pojedyncze bezpośrednie starcia drużyn w ćwierćfinałach i półfinałach turnieju. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, czy rewanżowe mecze 1/8 finału zostaną rozegrane na stadionach gospodarzy pojedynków, czy też już również na terenie Portugalii.

Stadiony

Ćwierćfinały, półfinały i finał zostaną rozegranę na dwóch stadionach: Estádio do Sport Lisboa e Benfica oraz Estádio José Alvalade. Jeśli UEFA zdecyduje o rozegraniu meczów rewanżowych 1/8 finału w Portugalii, spotkania odbędą się w Porto i Guimarães na obiektach Estádio do Dragão oraz Estádio D. Afonso Henriques.

Kalendarz rozgrywek

7-8 sierpnia: rewanżowe mecze 1/8 finału
12-15 sierpnia: ćwierćfinały (Lizbona)
18-19 sierpnia: półfinały (Lizbona)
23 sierpnia: finał (Lizbona)

Wszystkie mecze będą rozpoczynać się o godzinie 21:00. Daty losowania par ćwierćfinałowych i półfinałowych zostaną ogłoszone wkrótce.

Finały Ligi Mistrzów UEFA w nadchodzących latach

2020: Estádio do Sport Lisboa e Benfica lub Estádio José Alvalade, Lisbon, Portugalia
2021: Atatürk Olympic Stadium, Stambuł, Turcja
2022: Saint Petersburg Stadium, Sankt Petersburg, Rosja
2023: Football Arena Munich, Monachium, Niemcy
2024: Wembley Stadium, Londyn, Anglia

Protokół, zasady oraz przyszły sezon

W najbliższych tygodniach zostanie opracowany protokół medyczny UEFA, którego główne zasady zostały już zatwierdzone. Na jego podstawie, stworzone zostaną konkretne wytyczne, których kluby i piłkarze, biorące udział w turnieju, będą musiały się stosować. Ich celem jest ochrona zdrowia wszystkich uczestników rozgrywek.

Drużyny będą mogły zarejestrować trzech nowych piłkarzy na liście A na sezon 2019/20, pod warunkiem, że byli oni uprawnieni do gry w klubie na dzień ostatniej rejestracji składu (3 lutego 2020 r.). Lista A wciąż będzie mogła zawierać maksymalnie 25 piłkarzy. Kluby nie będą mogły dopisać do niej nowo pozyskanych zawodników.

W meczach, pozostałych do rozegrania, dozwolone będzie dokonanie pięciu zmian zawodników. W sezonie 2020/21 ponownie będą trzy zmiany w ciągu meczu.

Powyższe zmiany nie mają wpływu na plan rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2020/21.

Brak komentarzy

Skomentuj treść

Przegląd włoskiej prasy
Napoli - Juventus

MENU

Powrót

Share to