Przegląd włoskiej prasy

włoskie jedynki

Pierwsze strony dzienników sportowych: Tuttosport, Corriere dello Sport oraz Gazzetta dello Sport. Sprawdź, o czym będzie głośno dziś we Włoszech. Oto dzisiejsza włoska prasa sportowa.

▫️▪️ 📰 TUTTOSPORT: To wszystko prawda! ▪️▫️

◻️◼️ Juventus:
📌 Wywiad z Paraticim. Człowiek od mercato Juventusu potwierdza nasze doniesienia: wkrótce przedłużenie o kolejny rok kontraktów Buffona i Chielliniego, prace nad wieloletnią umową dla Dybali. Przypuszczalny scenariusz powrotu Higuaina do River. O Pogbie: „To świetny piłkarz, ale pewne liczby nie są już aktualne”.
 
🇮🇹 Calcio:
📌 Na zawsze: 71. rocznica katastrofy na wzgórzu Superga. Pandemia koronawirusa wyklucza możliwość pielgrzymki na wzgórze, jednak kibice uczczą pamięć ofiar tragedii na balkonach oraz w sieci.
📌 Luis Alberto: zostaję w Lazio do 2025 roku.

▫️▪️ 📰 CORRIERE DELLO SPORT: Atak na calcio ▪️▫️

◻️◼️ Juventus:
📌 Zagadka VAR-u. Mecz Inter-Juve [z 2018 roku, 3:2 dla Juventusu] skończy w sądzie. Zniknęły zapisy dialogu sędziego Orsato ze współpracownikami z pojedynku obu drużyn z sezonu 2017/18. [Giuseppe] Pecoraro donosi, materiał gotowy, sprawa otwarta.
📌 Juventus wzywa piłkarzy do Turynu. Problemy z planem lotu powrotnego Ronaldo.
 
🇮🇹 Calcio:
📌 Rząd otwiera się na wznowienie treningów indywidualnych, ale Spadafora chce przedwcześnie zakończyć sezon. Minister sportu czuje się przegłosowany, dlatego wnioskuje do szefa rządu Conte, by ten wdrożył dekret o definitywnym zatrzymaniu calcio.
📌 Spadafora: „Nic się nie zmieniło: treningi drużynowe wracają 18 maja, ale o wznowieniu rozgrywek ligowych nie ma mowy”.
📌 Mimo to, docierają kolejne pozytywne sygnały od komitetu techniczno-naukowego Włoskiej Federacji Piłkarskiej.
📌 Inter od jutra wraca do pracy.
📌 „Dzięki błyskawicznym testom można uniknąć kwarantanny”. Wirolog Andreoni: „Jeśli któryś ze sportowców okaże się nosicielem koronawirusa, można natychmiast przeprowadzić serię testów tym, którzy mieli z nim kontakt”.

▫️▪️ 📰 GAZZETTA DELLO SPORT: Oto i znowu oni! ▪️▫️

◻️◼️ Juventus:
📌 Ronaldo wraca po dwóch miesiącach do Juve. Higuain wciąż pod znakiem zapytania.
 
🇮🇹 Calcio:
📌 Włochy otwierają się na sport, w tym calcio. Zielone światło od rządu dla treningów indywidualnych.
📌 Spadafora poirytowany. „Wznowienie rozgrywek ligowych? Na razie nie ma o tym mowy. Treningi drużynowe najwcześniej 18 maja”.
📌 Większość jest jednak za powrotem Serie A i ogląda się na ligę hiszpańską, niemiecką i angielską.
📌 Wielcy ex- doradzają Interowi: „Spróbujcie sprowadzić Pogbę. Conte byłby dla niego świetnym trenerem”. Altobelli, Ferri, Bergomi i Serena: „To byłby prawdziwy hit”. Cena Paulo spada, ale jego pensja…
📌 Mazzola: „Mój 4 maja na balkonie z ’10-tką’ ekipy granata”.

🗄 Włoska prasa sportowa: archiwum

Brak komentarzy

Skomentuj treść

Przegląd włoskiej prasy
Przegląd włoskiej prasy

MENU

Powrót

Share to