20 maja na boiska?

wracamy do gry

Po wczorajszym (wirtualnym) posiedzeniu UEFA w Nyonie pojawiło się nieco więcej konkretów na temat prawdopodobnego wznowienia rozgrywek krajowych i europejskich. UEFA dyskutowała z przedstawicielami 55 federacji piłkarskich na temat możliwego terminu powrotu na boiska.

Priorytet nadano rozgrywkom krajowym – to właśnie one miałyby zostać dokończone w pierwszej kolejności. We Włoszech panuje obecnie zakaz aktywności sportowej (w tym treningów) do 13 kwietnia włącznie, piłkarze mogliby więc prawdopodobnie wrócić do ośrodków treningowych od połowy tego miesiąca. Kiedy zaś miałaby ruszyć na nowo Serie A? Najbardziej optymistyczną datą jest obecnie 20 maja – choć alternatywnie mówi się też o 23-24 maja, 30-31 maja i 6-7 czerwca. Prezydent Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) Gabriele Gravina wierzy jednak w ten pierwszy scenariusz.

Priotytetem jest dokończenie rozgrywek. W przeciwnym razie spędzimy lato, ciągając się po sądach. Anulowanie sezonu byłoby po prostu niesprawiedliwe. Scudetto? Nawet sam Juventus nie chce tytułu mistrzowskiego przyznanego przy stoliku – powiedział Gravina.

W przypadku, gdyby sytuacja zdrowotna na Półwyspie Apenińskim wciąż nie była bezpieczna, sezon może zostać dokończony bez udziału publiczności.

Brak komentarzy

Skomentuj treść

Przegląd włoskiej prasy
Paulo Dybala: Świetnie gra mi się z Ronaldo

MENU

Powrót

Share to