Juventus tnie pensje

finansowa strona calcio

Jak w praktyce wygląda redukcja wynagrodzenia piłkarzy i trenerów Juventusu? Czy faktycznie chodzi o cztery pensje, a może „tylko” o półtorej? I co się stanie w przypadku, gdy rozgrywki ligowe zostałyby wkrótce wznowione?

Wczoraj wieczorem świat dowiedział się, że zarząd Juventusu doszedł do porozumienia z piłkarzami i sztabem technicznym w sprawie cięć pensji. Chodzi o wynagrodzenia za marzec, kwiecień, maj i czerwiec. Dzięki temu, w roku finansowym 2019/20 Juventus oszczędzi aż 90 milionów euro. Dzisiaj zarówno Corriere dello Sport, jak i La Gazzetta dello Sport doprecyzowują: część pieniędzy – równowartość dwuipółmiesięcznej pensji – piłkarze i trenerzy odzyskają w nowym roku finansowym (2020/21), który (o ile nic oficjalnie się nie zmieni) rozpocznie się 1 lipca 2020 r.

W praktyce, chodzi więc o redukcję w wysokości półtoramiesięcznego wynagrodzenia oraz odłożenie wypłaty w wysokości dwóch i pół pensji na po 1 lipca. Dzięki temu, wydatek ten będzie mógł zostać zaksięgowany już w roku finansowym 2020/21. Co istotne, w przypadku wznowienia rozgrywek, powyższe warunki mogą podlegać negocjacji.

Wdrażając powyższe, Juventus prawdopodobnie nadał kierunek pozostałym klubom, w przypadku których cięcia wciąż są przedmiotem trudnych negocjacji na linii Lega Calcio – AIC (Włoskie Stowarzyszenie Piłkarzy). Wywarł też niemałą presję na klubach zagranicznych (m.in. Barcelonie), które stoją przed podobną decyzją.

Dużą rolę w porozumieniu Juventusu z piłkarzami i trenerami odegrał kapitan drużyny Giorgio Chiellini, który pełni też funkcję doradcy w strukturach AIC. Wniosek Chielliniego natychmiast poparli też Leonardo Bonucci, Gianluigi Buffon oraz Cristiano Ronaldo.

Brak komentarzy

Skomentuj treść

Przegląd włoskiej prasy
Przegląd włoskiej prasy

MENU

Powrót

Share to