Pensje do cięcia?

finansowa strona calcio

Wynagrodzenia piłkarzy: ciąć, czy nie? Oto jest pytanie – a jednocześnie kość niezgody pomiędzy pierwszoligowymi klubami a związkami zawodowymi.

Nad tematem pochyla się dzisiejsze wydanie Corriere dello Sport. W artykule możemy przeczytać między innymi, że z uwagi na długą przerwę w grze, kluby chciałyby uciąć piłkarzom 15% wynagrodzenia, dzięki czemu łącznie zaoszczędziłyby z grubsza 230 milionów euro.

Sam Juventus zaoszczędziłby około 50 milionów euro, Inter 24 miliony, Roma 22, Milan 20, Napoli 17, a Lazio 12 milionów – by wymienić choćby niektóre kluby. Co więcej, są to kwoty netto – należy więc do nich dodać wszystkie dodatkowe koszty, leżące po stronie pracodawcy.

Panują jednak różne opinie na temat tej idei. Wiceprezydent Włoskiego Stowarzyszenia Piłkarzy (AIC) Umberto Calcagno próbuje tonować nastroje i stwierdza:

Potrzebujemy wsparcia ze strony rządu. Należy pamiętać, że calcio to również wpływy z podatków rzędu 1 miliarda euro do kasy państwa. Istotne, by w tak trudnej sytuacji coś zostało zwrócone, by wesprzeć system. Cała federacja jest zgodna w tym temacie.

Z kolei 65-letni Marco Tardelli, kandydat na prezydenta AIC, dodaje:

Nie można narzucić redukcji pensji, jednak dobrowolna rezygnacja z jej części stanowiłaby gest solidarności i bliskości z kibicami i społeczeństwem, które obecnie znajduje się w trudnej sytuacji.

Jak przedstawiają się obecne zarobki piłkarzy? Corriere prezentuje to na załączonej niżej grafice: oto najwyższe roczne pensje w Serie A w sezonie 2019/20.

Brak komentarzy

Skomentuj treść

Przegląd włoskiej prasy
Ogarnij się, Lotito!

MENU

Powrót

Share to