Marotta: „Rozgrywki Serie A sfałszowane”

prosto z Włoch

Giuseppe Marotta nie przebierał w słowach po decyzji Lega Calcio o zmianie terminu pięciu meczów, które początkowo miały zostać rozegrane bez udziału publiczności. Były dyrektor Juventusu uważa, że przekładając część spotkań na maj władze ligi zaburzyły równowagę tegorocznych rozgrywek i z tego powodu nie można już mówić o uczciwej rywalizacji.

Wywiad z Marottą opublikowała dziś La Gazzetta dello Sport. Zapytany, czy jego zdaniem decyzja o zmianie terminu meczu zapadła pod naciskami ze strony Juventusu, odparł:

„Prawdę mówiąc, mało mnie to interesuje. Rząd dał jasne wskazówki, natomiast jedno chce postawić jasno: cała sprawa została rozegrana bardzo źle, zlekceważona. Gdyby inaczej zarządzono decyzjami w czasie, uniknęlibyśmy pewnych aluzji. O co mi chodzi? Wyjaśniam. W czwartek Lega podjęła decyzję o rozegraniu meczów przy pustych trybunach. W piątek minister Spadafora odradził takie rozwiązanie. W tamtym momencie prezydent Lega, Dal Pino, podjął decyzję bez jakichkolwiek konsultacji. Powinien był raczej zwołać nadzwyczajne posiedzenie Lega, żeby wspólnie znaleźć złoty środek pomiędzy wskazówkami rządu a stanowiskiem Lega. Tymczasem, zamiast tego, tego ranka (wczoraj, przyp. red.) otrzymaliśmy suchy komunikat i tyle. Tak się nie robi. To dlatego jako Inter wystąpiliśmy o nadzwyczajne zebranie na jutro (dzisiaj, przyp. red.) na 12:00. Chcemy na nim przedysktutować, co dalej. To, co dzieje się do tej pory, bardzo mnie niepokoi. Poza tym, dlaczego zdecydowano o nowej dacie rozegrania meczu Juventus-Inter, zanim podano nowy termin meczu Inter-Sampdoria? Na jakiej zasadzie to się odbyło?”

Czy liga została więc w ten sposób sfałszowana?

„Tak, rozgrywki w tym momencie są sfałszowane. Pozbawione swojej ustalonej wcześniej równowagi” – powiedział Marotta. „Wystarczy zwrócić uwagę na kontuzje czy zawieszenia za kartki. Do tego wszystkiego dochodzą aspekty psychologiczne, nastroje drużyny związane z układem tabeli… Inter został jawnie skrzywdzony, kalendarz rozgrywek w maju jest wprost niewiarygodny”.

Pojawiły się już pogłoski, że wczorajsza decyzja o przełożeniu meczów może kosztować prezydenta Lega Calcio stanowisko, ponieważ przedstawiciele klubów mogą zażądać dzisiaj jego dymisji. Juventus do tej pory nie skomentował decyzji władz ligi.

Brak komentarzy

Skomentuj treść

Conte buduję potęgę na odrzutkach Premier League
Za zamkniętymi drzwiami

MENU

Powrót

Share to